Pomysł zorganizowania spotkań dla ludzi potrzebujących pomocy w walce z uzależnieniami zrodził się w sercach dwóch osób w miejscowej parafii ewangelikalnej. Był to koniec 2002 roku. Jeden, pełen inicjatywy, szukał sposobu pracy duszpasterskiej, drugi miał na sercu pracę z osobami uzależnionymi od długiego czasu.
Od stycznia 2003 r. zaczęły odbywać się regularne spotkania. Skupiliśmy się na stworzeniu atmosfery przyjaźni i akceptacji. Robiliśmy wspólne kolacje, oglądaliśmy budujące filmy i rozmawialiśmy. Z czasem ukształtowała się grupka osób , uświadomiona wyraźnie w swoich potrzebach zmiany w wartościowaniu i duchowości, pragnących w tym zakresie zmiany swojego życia. Liczba osób przychodzących na nasze spotkania wzrastała, nasi goście przyprowadzali zainteresowanych. Przez lata służby na rzecz naszych podopiecznych, pojawiały się kolejne osoby z wielkim sercem do pracy.
Teraz jest nas więcej i każda osoba zaangażowana w nasze dzieło znajduje swoje miejsce w naszych grupach wsparcia. Przez lata podejmowaliśmy różne inicjatywy. Od kilku lat angażujemy się w pomoc rodzinom z kręgu wykluczenia społecznego, rozdając żywność we współpracy z Bankiem Żywności. Nasze wsparcie polega również na organizacji zbiórek i wydawania odzieży. Od kilku lat współpracujemy z chrześcijańskimi ośrodkami pomocy osobom uzależnionym działającymi na terenie naszego kraju, wysyłając tam osoby pragnące zmiany swojego życia. Najwięcej osób które utrzymują swoją abstynencję, zakończyło swoją terapię w jednym z ośrodków Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge.
W związku z powyższym nawiązaliśmy jako grupa samopomocowa ściślejszą współpracę ,inicjując powstanie oddziału Misji Teen Challenge w naszym mieście. W kwietniu 2010 roku oficjalnie zarejestrowaliśmy 0ddział działający odtąd w formie prawnej stowarzyszenia. Obecnie nadal prowadzimy grupy samopomocowe, mając na celu pomoc w wyjściu ze spirali uzależnień. Nasz program jest oparty na zasadach ewangelicznych zaczerpniętych z Pisma Świętego.
Oprócz regularnych spotkań naszych grup samopomocowych odbywających się w każdy piątek o godz 18 °° , prowadzimy prace na zasadzie „street workingu”, docierając bezpośrednio do rodzin dysfunkcyjnych, celem motywacji do odbycia długoterminowych terapii w chrześcijańskich ośrodkach, udziału w spotkaniach grupy itp. Organizujemy również wyjazdy na dni skupienia (nazywanymi też dniami trzeźwości czy dniami nowej szansy) gdzie osoby zainteresowane mogą usłyszeć świadectwa osób, które dzięki wzrostowi świadomości duchowej realizują się w swoim nowym trzeźwym życiu.